
Gunilla Johansson
1956 - 2023
-
Trosa Stadskyrka
-
2023-06-29
-
10:00
-
11 hälsningar
Till minne
Älskad saknad
Dela ett minne
Ge minnesgåva
Cancerfonden är en fristående, ideell insamlingsorganisation. För att färre ska drabbas och fler ska överleva finansierar vi den främsta forskningen, sprider kunskap om cancer och påverkar beslutsfattare.
Minnen av Gunilla
Anhöriga till Gunilla Johansson har skapat denna minnessida så att du enkelt kan dela med dig av dina minnen av Gunilla
Du finns alltid kvar i mitt minne och hjärta. ❤️🕊️
Inez
29.06.2023Livet är så orättvist:(
Tack för all glädje och energi du (och Jan) har skänkt under mina spelningar, hoppas du får mycket musik och dans i himlen!
Vila i frid Gunilla!
Ulrika Spader Dam
29.06.2023Du var en sån fin person som spred glädje till alla runt omkring dig 💜. Vila i frid 🌼
Camilla
29.06.2023Älskade vän. Det gör så ont att du inte längre är med oss. Finaste Du. Tack för alla fina minnen du gett mig. Tack för alla resor vi har gjort tillsammans, både inre och yttre. Tack för att Du visade mig in i kattvärlden och att vi tillsammans upptäckte den knasiga och galet roliga schlagervärlden ute i Europa. Tack för alla fina dagar, kvällar och nätter där våra djupa förtroliga samtal ägde rum. Att ha fått dela alla stunder med just dig, min själavän, betyder så oerhört mycket för mig. Jag är oändligt tacksam att jag har haft dig i mitt liv. Jag saknar dig. Du kommer alltid att leva kvar i mitt hjärta. Sov i ro nu min vän, tills vi ses igen❤️
Tina
28.06.2023I morgon är dagen när vi ska säga hejdå för sista gången här och det känns så jobbigt 💔. Saknaden är enorm och jag tänker i stället att det är ett farväl tills vi ses någon annan stans om många år ❤️.
Sov gott mamma, vi ses i Nangijala ❤️❤️❤️!
Maria
28.06.2023Här har vi dig Gunilla. Och världens snyggaste Elza! En stor del av vår vänskap kretsade kring sibbarna. Som vi åkte runt..på utställningar, kattmöten, "kattzafaris". Så många timmar i telefonen, så många trevliga kvällar över ett glas vin. Men det var inte bara katter, vi pratade om vardagen också. Många kloka råd gav du mig och stöttning när jag behövde det som mest ❤️ Du var en väldigt levande person. Glad, social, omtänksam, hade nära till skratt. Kände allt och alla kändes det som 😊
Du har ryckts bort för tidigt. Det känns inte rättvist Gunilla. Men jag kan tänka mig att du nu, där du är, bygger nya vänskaper och gör stället lite roligare för alla andra som lämnat oss ❤️
Kristin
27.06.2023Vila i ro älskade svärmor 🕊️
Therese
27.06.2023Tack för alla fina minnen vi har av Dig - saknad - vila i frid.
Karoline
26.06.2023Vila i frid Gunilla 🌸🌸🌸
Marie
25.06.2023