Christina Jonasson
-
Ljusets kapell, Eskilstuna
-
2024-07-25
-
14:00
-
15 hälsningar
Till minne
Vår finaste hustru, mamma och svärmor Stina lämnade oss den 4 juli efter en tids sjukdom i cancer. Hon somnade in i lugn och ro med nära och kära vid sin sida, på palliativa avdelningen Mälarsjukhuset.
Vår sorg och saknad är oändlig. Hon har lämnat jordelivet men lever kvar hos oss alla i våra hjärtan och tankar. I oändlighet.
”Ibland liksom hejdar sig tiden ett slag
och något alldeles oväntat sker.
Världen förändrar sig varje dag.
Men ibland blir den aldrig den samma mer.”
Varmt välkommen att ta farväl och fira vår älskade Stina tillsammans med oss i familjen.
Dela gärna tankar, minnen och foton här på minnessidan.
Nedan finns all information om begravningen och här meddelar du om du kommer närvara på minnesstunden efteråt hemma på Ängsholmen samt beställer blommor om du så önskar.
Lennart, Lotta, Jonas & Tomas
Dela ett minne
Ge minnesgåva
Cancerfonden är en fristående, ideell insamlingsorganisation. För att färre ska drabbas och fler ska överleva finansierar vi den främsta forskningen, sprider kunskap om cancer och påverkar beslutsfattare.
Minnen av Christina
Anhöriga till Christina Jonasson har skapat denna minnessida så att du enkelt kan dela med dig av dina minnen av Christina